Jaro Dufek

H8 – Hostýnská osma (66 Km, převýšení 3000 m)

Ahojte,
tak jsem se vrátil z mojí milované Moravy zpět do hlavního města.

8.8.2015 Na rozdíl od posledního závodu tady v Praze jsme přijeli na start o den dříve a taky po úspěšném doběhnutí do cíle jsme zůstaly do druhého dne. Je dobré nasát atmosféru místa a závodu. Zaregistrovaní jsme byli už půl roku dopředu. Ihned po začátku registrování do závodů byli veškeré volné místa do čtyřech hodin rozebrány. Měli jsme štěstí a 8.8.2015 v 8:08 stojíme na startu H8. Charakter trati a mapa závodu je rovněž ve tvaru osmičky. Krásně vymyšlené. Musím za sebe pochválit pořadatele a organizátory. Skvělé zázemí, na občerstvovacích stanicích bylo dostatek jídla a pití a na dvou důležitých stanicích i hadice s vodou, což při skoro 40° horku přišlo vhod. Běžel jsem klasicky ve svých Patagoniích a kompresních ponožkách, které jsem si vzal až na posledních 25km. Triko a batoh stejné značky nezklamaly. Jelikož se nekroužilo po stejné trase a běželo se od startu do cíle po předem naplánované trase nahoru a dolů, bežecký batoh Patagonia Nine Trails 15L byl ideální volba na hůlky, 2 litry vody, několik gelů, magnezium a energy tyčinky. Jediné, co si budu muset pořídit, je minimálně dvoulitrový vak na vodu s hadicí pro snadnější pití v terénu. Musím ale uznat, že je to jen drobný nedostatek v tom, co batoh nabízí. Zjistil jsem, že se do batohu vejde i 13 palcový notebook, a tak s ním můžu jezdit i do práce na kole.

Nejobtížnější úsek trati byl pro mě úsek z Kameňáku přes kontrolu K7 na Tesák a finální nekonečný sběh dolů z Kelčského Javorníka (865 m.nm) do cíle v Rajnochovicích. Celkový čas 11:17:59. Oficiální čas na hodinkách byl ale 11:11:16 (po poslední kontrole čipu jsem musel projít bránou podruhé). Je to ale jedno, jsem rád, že jsem závod dokončil a už se těším na další rok. Díky moc všem co nás podpořili a co na nás mysleli.