RUBRIKA: Z našich akcí a kurzů ŠTÍTKY: Horolezčata
Laďka

Příměšťák srpen 2023

Tak tu byl zase, příměstský tábor! Letos nám počasí moc nepřálo, program jsme museli měnit kvůli dešti, takže to vypadalo, že ve čtvrtek bude úterý a v pátek čtvrtek, ale nakonec středa, čtvrtek i pátek téměř vyšly beze změny.

V pondělí místo venkovní stěny jsme zůstali "doma", na naší domovské stěně na Palmovce. Ale nevadilo to, děti si po dvouměsíční pauze rády zalezly "ve svém".

V úterý místo lezení na Kobyle jsme vyrazili na stěnu na Smíchov, opět jsme si vyzkoušeli lezení na navijácích, ale hlavně jsme si to užívali na bouldrech. 

Ve středu jsme se pustili pod zem, do štol lomů Mořina, na proslulou Malou a Velkou Ameriku. Provázel nás sympatický průvodce a moc jsme si jeho výklad užili. Výhledy do lomů ze štol byly úchvatné. Přečetli jsme si opět další tři povídky o místních štolách, m.j. o tajuplném Hagenovi.

A ve čtvrtek jsme se konečně dostali ven, na skály. Zvolili jsme nakonec Alkazar, sluníčko s větrem skály rychle vysušilo, tak jsme lezli na suchém. A bylo to fajn, byli jsme zde téměř sami, což bylo víceméně vzácností.

Pátek - "odpočinkový" výlet do Brdských Hřebenů na rozhlednu Korunka a omrknout Čertovy skály u Černolic, kam se vychystáme na podzimní lezení. Nakonec z odpočinkového výletu bylo nějakých 11 km, takže to zas takový odpočinek nebyl.

Týden utekl jako voda a nakonec jsme si ho i přes nepřízeň počasí užili.

Komentáře

?